غیرفعال کردن لینک در دیدگاه های وردپرس

کد های وردپرس ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ 1116 بازدید
غیرفعال کردن لینک در دیدگاه های وردپرس

عرض سلام خدمت شما همراهان گرامی ایران وردپرس ؛

در این نوشته از آموزش وردپرس، به شما عزیزان نحوه غیرفعال کردن لینک در دیدگاه های وردپرس را نشان خواهیم داد که این کار میتواند مقابل بسیاری از کامنت های تبلیغاتی و مزاحم در سایت شما را بگیرد.

 

در ادامه به بررسی جززیات بیشتری در مورد نحوه غیرفعال کردن لینک در دیدگاه های وردپرس خواهیم پرداخت.

لطفا با ما همراه باشید…

 

 

 

غیرفعال کردن لینک در دیدگاه های وردپرس

یکی از مهمترین بخش های هر وبسایت، امکان ارسال نظرات و دیدگاه های کاربران در آن سایت است.

این دیدگاه ها عموما در بخش محتوا و مقالات و نوشته ها مشاهده میشود و میتواند در روند افزایش رتبه سایت، افزایش رضایت کاربر، تاثیر بسزایی داشته باشد.

همانطور که میدانید امروزه الگوریتم های گوگل بقدری هوشمند و پیچیده شده اند که توانایی بررسی و مشاهده تمامی رفتار کاربران در سایت شما را دارند؛ بنابراین افزایش تعامل میان شما و کاربران در سایت در بخش نظرات میتواند از نگاه موتورهای جستجو بسیار مورد اهمیت واقع شود.

اما این بخش در وردپرس بصورت پیش فرض دارای اشکالاتی است که میتواند با استفاده از رعایت نکاتی براحتی حل شود.

در بخش دیدگاه ها کاربران میتوانند تا ارسال لینک و یا درج آدرس سایت خود را داشته باشند، اما مشکلاتی در بخش دیدگاه های وردپرس برای مدیران سایت ها وجود دارد که کمی برای آن ها دردسر ساز بوده و مایل نیستند تا هر نوع لینکی در بخش نظرات ارسال شود، و از طرفی برخی کاربران لینک هایی را درج می کنند که اهمیت دارند و نمی توان از آنها گذشت.

غیرفعال کردن لینک در دیدگاه های وردپرس

در این میان بسیار دیده شده است که شرکت های تبلیغاتی برای گرفتن بک لینک، کامنت ها یا نظرات بیشماری را در سایت های مختلف به همراه لینک تبلیغاتی ارسال میکنند که این میتواند به ضرر سئو سایت مورد نظر باشد.

 

آموزش غیرفعال کردن لینک در دیدگاه های وردپرس

برای غیرفعال کردن لینک در دیدگاه های وردپرس کافیست از قطعه کد کوتاه زیر در فایل Functions.php قالب وردپرسخود استفاده کنید:

غیرفعال کردن قابلیت کلیک کردن بر روی لینک‌های داخل متن نظرات

در این شیوه شما به افزودن دستور زیر به فایل Functions.php پوسته وردپرس خود، از لینک‌دار شدن آدرس سایت‌ها در محتوا (متن) نظرات وردپرس جلوگیری می‌کنید، بصورتی که هیچ لینکی در محتوای متنی دیدگاه‌ها قابلیت کلیک کردن را نخواهد داشت.

 

به این ترتیب با استفاده از چن خط کد ساده، یک روش امنیتی در مقابل کامنت های مزاحم را در سایت وردپرسی خود پیاده سازی کردیم.

امیدوارم نکات ذکر شده در این نوشته از آموزش وردپرس برای شما عزیزان کاربردی و مفید باشد.

موفق و پاینده باشید…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده اید و با آن موافق هستید.