آپلود فایل‌ ها بدون محدودیت در وردپرس

آموزش وردپرس ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ 862 بازدید
افزایش حجم آپلود فایل

در خدمت شما هستیم با آموزش آپلود فایل‌ ها بدون محدودیت در وردپرس 

در این بخش سعی میکنیم نحوه آپلود فایل ها بدون هرگونه خطا و محدودیت را خدمت شما عزیزان شرح دهیم

گاهی اوقات ممکن است نتوانیم فایل دلخواه خود را در قسمت افزودن رسانه آپلود کنیم. افزایش حجم آپلود در وردپرس , این مساله به دلیل محدودیتی است که وردپرس در حجم و اندازه فایل ها یا تصاویر انتخابی دارد. البته که راه حل هایی برای برداشتن این محدودیت ها و آپلود فایل‌ ها بدون محدودیت در وردپرس وجود دارد.

آپلود فایل‌ ها بدون محدودیت در وردپرس

خب! برای شروع کار باید دو سوال مهم را مورد بررسی قرار دهیم :

  1. حداکثر اندازه آپلود فایل در وردپرس را چگونه بررسی کنیم؟
  2. با چه روش‌های حجم آپلود فایل در وردپرس را افزایش دهیم؟

چگونگی بررسی حداکثر اندازه آپلود فایل وردپرس

زمانی که می خواهید تصویر جدید یا رسانه ای را در وردپرس بارگذاری کنید، ماکسیمم حجم بارگذاری فایل به طور اتوماتیک توسط وردپرس نمایش داده می شود. از قسمت رسانه در پنل مدیریتی، زیر منوی افزودن را انتخاب کنید. تا ماکسیمم حجم آپلود فایل را به شما نشان دهد .

به عنوان مثال در تصویر زیر حداکثر اندازه پرونده برای بارگذاری در وردپرس ۲MB در نظر گرفته شده است .

با این اندازه پیش فرض برای بارگذاری هرچیزی ممکن است با مشکل مواجه شوید. در واقع با این حجم کار خاصی نمی توان انجام داد. پس باید حجم آپلود در وردپرس را افزایش دهیم تا محدودیتی در بارگذاری رسانه ها نداشته باشیم.

با چه روش‌های حجم آپلود فایل در وردپرس را افزایش دهیم؟

افزایش حجم بارگذاری با فایل فانکشن قالب

یکی از روش های افزایش حجم دانلود رسانه در وردپرس این است که در فایل فانکشن قالب سایت خود، قطعه کد زیر را وارد کنید

 

توجه داشته باشید که چنانچه شما از وردپرس شبکه استفاده می کنید می توانید این حجم را از طریق پنل مدیریتی خود تغییر دهید. البته که شما مجاز نیستید که از حد مشخص شده توسط سرور بیشتر مقداردهی کنید .

افزایش حجم آپلود با ایجاد یا ویرایش فایل php.ini در وردپرس

در این روش که بیشتر کاربران از آن استفاده می کنند، با کمک پروتکل FTP به پوشه اصلی سایت وردپرس یا با استفاده از برنامه مدیریت فایل وارد حساب کاربری هاست سی پنل خود شوید. در صورت استفاده از میزبان اشتراکی، فایل php.ini در فهرستتان نمایش داده نمی شود. در صورت موجود نبودن این فایل، فایلی با نام php.ini ایجاد کرده و در پوشه اصلی سایت بارگذاری کنید. در پایان قطعه کد زیر را به فایل php.ini در وردپرس اضافه کنید:

 

در قسمت upload_max_filesize میزان آپلود فایل را مشخص کنید. در اینجا مقدار ۶۴MB وارد شده است. اگر این مقدار کار نمی کند از مقدار  ۱۰MB استفاده کنید.

افزایش حجم آپلود فایل با روش htaccess.

با تغییر فایل  htaccess. در پوشه ریشه می توانید شاهد افزایش اندازه بارگذاری رسانه در وردپرس باشید. بنابراین ابتدا فایل  htaccess. را برای ویرایش انتخاب کنید. حال کد زیر را وارد کنید:

 

افزایش حجم آپلود فایل با افزونه

می توانید به جای استفاده از کد یا دسترسی به فایل های ریشه ای، از افزونه استفاده کنید. افزونه Increase Max Upload File size در وردپرس در دسترس شماست.

پس از نصب و فعال سازی افزونه، مانند تصویر وارد قسمت تنظیمات شوید و حجم بارگذاری رسانه را به میزان دلخواه تغییر دهید. در پایان تغییرات را ذخیره نمایید.

افزایش حجم آپلود فایل با افزونه

می توانید به جای استفاده از کد یا دسترسی به فایل های ریشه ای، از افزونه استفاده کنید. افزونه Increase Max Upload File size در وردپرس در دسترس شماست.آپلود فایل‌ ها بدون محدودیت در وردپرس

پس از نصب و فعال سازی افزونه، مانند تصویر وارد قسمت تنظیمات شوید و حجم بارگذاری رسانه را به میزان دلخواه تغییر دهید. در پایان تغییرات را ذخیره نمایید.

آپلود فایل‌ ها بدون محدودیت در وردپرس

افزایش حجم آپلود وردپرس با ویرایش فایل wp-config.php

تعریف پارامتر اندازه در فایل wp-config.php ، روش دیگری است که می توانید استفاده کنید. برای این کار باید به پوشه اصلی خود با استفاده از FTP یا SSH ورود کنید و فایل  wp-config.php را برای ویرایش انتخاب نمایید .

سایت­‌های چندگانه

چنانچه در حال راه اندازی وردپرس یا سایت های چندگانه هستید، برای افزایش حجم بارگذاری رسانه در وردپرس از طریق تنظیمات پنل مدیریتی اقدام نمایید. این مقدار تغییر به بستگی به تنظیمات سرویس دهنده شما دارد. اگر سرور مثلا روی ۳۰MB تنظیم شده باشد، نمی توانید آن را به ۳۵MB تغییر دهید.

تماس با ارائه دهنده هاست

اگر هاست اشتراکی دارید و این روش ها ممکن است کارایی چندانی برایتان نداشته باشد. یا در مواقعی که خودتان نمی خواهید فایل ها را ویرایش کنید، می توانید برای افزایش حجم آپلود فایل از شرکت هاستینگ خود بخواهید این کار را برایتان انجام دهد. با ارائه دهنده هاست تماس بگیرید و درخواست کنید که میزان محدودیت را برای شما افزایش دهند.

چنانچه از هاست مدیریت شده Cloudways در وردپرس استفاده می کنید، خیلی راحت می توانید از طریق گزینه های موجود در سیستم عامل، ماکسیمم حجم بارگذاری تمامی سایت های خود را بروی یک سرور افزایش دهید. برای تغییر حجم آپلود، به حساب Cloudways خود رفته و از بخش مدیریت، Settings & Packages را برای تغییر انتخاب کنید. و در فیلد Upload Size حجم آپلود رسانه را تغییر داده و تنظیمات را ذخیره نمایید.

بارگذاری فایل های با حجم بالا در وردپرس یکی از دغدغه هایی مدیران و کاربران سایت ها محسوب می شود. در این مقاله روش هایی برای افزایش اندازه آپلود در وردپرس را با هم بررسی کردیم که این امکان فوق العاده را برای آپلود رسانه های با حجم بالا از طریق بخش افزودن رسانه را فراهم می کند. امیدوارم روش های گفته شده راهنمای خوبی برای شما وردپرسی های عزیز باشد .

 

این مطلب در بخش آموزش وردپرس ارائه شده است

 

موفق و موید باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده اید و با آن موافق هستید.