فعال کردن عیب یاب وردپرس | فعال کردن دیباگ وردپرس

آموزش وردپرس ۵ شهریور ۱۳۹۷ 712 بازدید
فعال کردن عیب یاب وردپرس

با سلام

خدمت شما هستیم با آموزش فعال کردن عیب یاب وردپرس | فعال کردن دیباگ وردپرس از وبسایت آموزشی ایران وردپرس.

چه شما یک کاربر وردپرسی باشید و چه یک توسعه دهنده وردپرس ، آشنایی با WP_DEBUG کمک قابل توجهی به بهبود تجربه ی شما در کار با وردپرس خواهد کرد. البته بدون شک اهمیت استفاده از WP_DEBUG برای توسعه دهندگان وردپرس بسیار بالاتر از سایر گروه های کاربران این سیستم است. ناحیه ی Codex وردپرس، به شکل ویژه ای به توسعه دهندگان توسیه میکند که در هنگام کار کردن روی کد های خود، حتما حالت عیب یاب وردپرس را فعال نمایند.

اما خوب متاسفانه بسیاری از توسعه دهندگان اصلا از این توصیه پیروی نمیکنند و این ابزار قدرتمند را که از پیش در وردپرس جاسازی شده، به طور کامل به فراموشی میسپارند.

فعال کردن عیب یاب وردپرس | فعال کردن دیباگ وردپرس

 

فعال کردن عیب یاب وردپرس | فعال کردن دیباگ وردپرس :

مهم ترین ابزار رفع اشکال که لازم است در وردپرس با آن آشنا باشید همین WP_DEBUG است. WP_DEBUG یک ثابت از نوع بولین (Boolean) است که در فایل wp-config.php تعریف میشود. در حالتی که مقدار این ثابت برابر true باشد، شما قادر خواهید بود در وبسایت وردپرسی خود، کلیه ی هشدار های PHP، پیام های رفع خطایی که توسط وردپرس تولید میشوند و خصوصا توابعی که ممکن است در کد خود استفاده کرده باشید و استفاده از آنها دیگر منسوخ شده باشد را مشاهده نمایید. در واقع اینها ارور نیستند ولی به شما در توسعه ی صحیح کدتان و بهینه سازی آن کمک خواهند کرد.

برای فعال کردن WP_DEBUG در صورتی که خط زیر از پیش در فایل wp-config.php شما وجود ندارد، کافی است آن را به این فایل اضافه نمایید :

و برای غیر فعال کردن آن نیز کافی است بجای عبارت true، عبارت false را جایگزین نمایید. WP_DEBUG به صورت پیش فرض غیر فعال است.

همیشه به خاطر داشته باشید که WP_DEBUG را فقط روی سایت های آزمایشی و در زمان توسعه کد استفاده میکنیم و نباید آن را روی یک سایت زنده مورد استفاده قرار داد. چرا که میتواند اطلاعات مهمی را در مورد کد شما در اختیار بیننده قرار دهد و از طرفی هم ممکن است شکل و شمایل سایت شما را به طور کلی بهم بریزد.

 

ایجاد لاگ خطا ها با استفاده از WP_DEBUG_LOG

ابزار کاربردی دیگری که میتوانید در کنار WP_DEBUG از آن بهره بگیرید، WP_DEBUG_LOG است. با این کار یک فایل به نام debug.log در فولدر wp-content شما ساخته میشود که لیست کلیه ی خطا ها را در خود نگهداری میکند.

بیشترین کاربرد این مسئله در زمانی است که شما بخواهید هشدار ها و خطاهای موجود را بعدا مورد بررسی قرار دهید. برای فعال کردن این امکان کافی است کد زیر را به wp-config.php خود اضافه نمایید :

جلوگیری از نمایش خطا ها در وبسایت با استفاده از WP_DEBUG_DISPLAY

اگر میخواهید در هنگام فعال کردن عیب یاب وردپرس ، خطا ها در وبسایت شما به نمایش در نیایند، کافی است از WP_DEBUG_DISPLAY استفاده کنید.

توجه داشته باشید که WP_DEBUG_DISPLAY حتما باید در کنار فعال بودن WP_DEBUG_LOG به کار گرفته شود. WP_DEBUG_DISPLAY به صورت پیشفرض فعال است و برای غیر فعال کردن آن کافی است کد زیر را به wp-config.php خود اضافه کنید.

 و جمع بندی پایانی

حالا اگر بخواهیم از ترکیب هر سه ثابتی که در اینجا درباره شان صحبت کردیم استفاده کنیم، کافی است کد زیر را در wp-config.php قرار دهیم :

 

نوشتن خط پایانی الزامی نیست و صرفا برای حصول اطمینان از نتیجه کار است و البته اگر هاست شما تابع ini_set را بسته باشد؛ اصلا نمیتوانید از آن استفاده کنید.

فراموش نکنید که استفاده از WP_DEBUG مربوط به محیط لوکال است و استفاده از آن در یک وبسایت اصلی شما که بازدیدکننده ها به آن دسترسی دارند اصلا صحیح نیست.

امیدوارم نکات ذکر شده در این نوشته از آموزش وردپرس برای شما عزیزان کاربردی و مفید باشد.

موفق و پاینده باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده اید و با آن موافق هستید.